| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Orange |
|---|---|
| Dimensions | 13.66 in L x 1.18 in W |
| Finish | TiN Coated |
| Material | Polycarbonate |
| Specifications | 4 A |
| Temperature Rating | 105 deg C |
| Type | 2-Pole |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Wire Size | 18 AWG |
| Wire Type | Solid Copper |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |