| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 14 to 4 AWG |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded |
| Dimensions | 1-1/8 in L |
| Material | Copper |
| Number of Bolt Holes | 1 |
| Specifications | Threaded Mounting, (1) Conductor |
| Stud Size | 9/32 in |
| Tongue Size | 3/32 in THK |
| Type | Type L |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |