| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 6 AWG to 250 kcmil Stranded |
|---|---|
| Conductor Type | Copper/Stranded |
| Dimensions | 1-61/64 in L |
| Finish | Tin Plated |
| Material | Copper |
| Number of Bolt Holes | 1 |
| Specifications | 1-Conductor, Hex Screw, 1-3/32 in L x 15/16 in W Pad, 1/8 in THK |
| Stud Size | 13/32 in |
| Type | Type L 1-Hole |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.