| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Yellow |
|---|---|
| Length | 180 in |
| Lock Mechanism | Hook and Loop Fastener |
| Material | Polyethylene/Nylon |
| Series | FOR |
| Temperature Rating | -4 to 219 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 1/16 in |
| Width | 3/4 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |