| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 3-1/2 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 13 in |
| Lock Mechanism | FO Slotted Loop |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Temperature Rating | -40 to 220 deg F |
| Tensile Strength | 40 lb |
| Thickness | 1/16 in |
| Type | Slotted |
| Width | 3/4 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |