| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 2 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 9 in |
| Lock Mechanism | Hook and Loop Fastener |
| Material | Nylon/Polyethylene |
| Series | FO Series |
| Temperature Rating | 220 deg F |
| Tensile Strength | 40 lb |
| Thickness | 1/16 in |
| Type | Slotted |
| Width | 1/2 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |