| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 8/8 AN AWG |
|---|---|
| Conductor Type | Copper |
| Dimensions | 0.56 in W |
| Finish | Tin Plated |
| Length | 1.28 in |
| Material | Copper |
| Specifications | 45 deg Bend |
| Stud Size | 3/8 in |
| Tongue Type | Tubular Ring |
| Type | Non-Insulated |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.