| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Conductor Type | Aluminum/Copper/Stranded |
|---|---|
| Dimensions | 3.99 in L x 2.38 in W x 2.75 in H |
| Material | Aluminum |
| Series | CSB |
| Specifications | 6 AWG to 500 kcmil Wire, 5/16 in Hex Screw, Clear Color |
| Type | 1-Way 3-Port 3-Pole 3-Outlet Encapsulated |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |