| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Type | Aluminum/Copper/Stranded |
|---|---|
| Dimensions | 1.63 in L x 1.68 in W x 1.63 in H |
| Material | Aluminum |
| Series | CSB |
| Specifications | 14 to 2/0 AWG Wire Size, 3/16 in Hex Screw |
| Type | 2-Way 2-Outlet Encapsulated |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |