| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 6 AWG to 250 kcmil |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded |
| Dimensions | 2-1/4 in L |
| Material | Copper |
| Number of Bolt Holes | 1 |
| Specifications | Threaded Mounting |
| Stud Size | 5/16 in |
| Tongue Size | 1 in W |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.