| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Cable Entry Size | Knockout |
|---|---|
| Capacity | 15 cu-in |
| Color | Silver |
| Diameter | 4 in |
| Dimensions | 1-1/2 in D |
| Knockout Size | 1/2 in, 3/4 in |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Threaded |
| Number of Knockouts | 12 |
| Number of Outlets | 1 |
| Shape | Octagon |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |