| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Metallic |
|---|---|
| Conductor Size | 14 to 18 AWG |
| Dimensions | 0.25 in W |
| Finish | Tin Plated |
| Length | 0.75 in |
| Material | Copper |
| Series | B220 |
| Specifications | #6 Bolt Hole |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |