| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 0.5312 x 1.27 in |
|---|---|
| Color | Metallic |
| Conductor Size | 10 to 6 AWG |
| Conductor Type | Stranded Aluminum/Copper |
| Finish | Electro-Plated Tin |
| Material | Aluminum |
| Specifications | 0.21 in Split, 23/32 in Hex Nut, 1-1/4 in W Space Bar |
| Temperature Rating | 90 deg C |
| Type | Type APS Dual Rated |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |