| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 14 to 4 AWG |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded |
| Dimensions | 2.12 in L x 1.25 in W x 1.25 in H |
| Material | Aluminum/PVC |
| Series | AMT |
| Specifications | 4-Port, 1/8 in Hex Screw, Black Color |
| Temperature Rating | 90 deg C |
| Type | Same Side |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |