| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Type | Stranded |
|---|---|
| Dimensions | 6.3 in L x 2.37 in W x 2.5 in H |
| Finish | Black |
| Material | Aluminum/PVC |
| Specifications | 6 AWG to 350 kcmil Wire, 5/16 in Hex Screw |
| Temperature Rating | 90 deg C |
| Type | 6-Port Same Sided |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |