| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 10 AWG to 350 kcmil |
|---|---|
| Conductor Type | Aluminum/Copper/Stranded |
| Dimensions | 4.26 in L x 2.37 in W x 2.5 in H |
| Installation Type | 5/16 in Hex Screw |
| Material | Aluminum/PVC |
| Specifications | Black |
| Type | 4-Port Insulated Single Sided |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |