| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Conductor Size | 14 to 2/0 AWG |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded Aluminum/Copper |
| Dimensions | 2.35 in L x 1.5 in W x 1.63 in H |
| Installation Type | 3/16 in Hex Screw |
| Material | Aluminum |
| Series | AMT |
| Specifications | Black Insulation |
| Type | Multi-Port |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |