| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 14 to 2/0 AWG |
|---|---|
| Conductor Type | Aluminum/Copper/Stranded |
| Dimensions | 1.63 in L x 1.5 in W x 1.63 in H |
| Installation Type | 3/16 in Hex Screw |
| Material | Aluminum/PVC |
| Series | AMT Series |
| Specifications | Black Color |
| Type | 2-Port Insulated Single Sided |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |