| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 6 AWG to 350 kcmil |
|---|---|
| Dimensions | 2-1/4 in L |
| Finish | Tin Plated |
| Material | Aluminum |
| Number of Bolt Holes | 1 |
| Specifications | 3/8 in Hex Socket Screw, 1 Conductor, 3/8 in Mounting Hole Spacing |
| Stud Size | 3/8 in |
| Type | Dual Rated |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |