| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Conductor Size | 350 to 800 kcmil |
|---|---|
| Conductor Type | Aluminum/Copper |
| Dimensions | 6-3/16 in L x 3-3/16 in W x 1-7/8 in H |
| Finish | TiN Coated |
| Material | Aluminum |
| Specifications | 1-3/4 in Bolt Hole Spacing |
| Stud Size | 1/2 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.