| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Dimensions | 177.8 mm L x 127 mm W x 3.175 mm THK |
| Material | Vinyl |
| Specifications | 3.2 ASTM-D150 (60 Hz) Dielectric Constant |
| Suitable For Use With | H-Tap and C-Taps |
| Temperature Rating | 176 deg F |
| Type | Adhesive |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |