| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 3/8 x 29/32 in |
|---|---|
| Color | Metallic |
| Conductor Size | 12 to 10 AWG |
| Conductor Type | ACSR/Solid/Stranded Aluminum/Copper |
| Dimensions | 29/32 in H |
| Finish | Electroplated Tin |
| Material | Copper Alloy |
| Specifications | 0.146 in Split, 1/2 in Hex Nut |
| Type | Type HPS |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |