| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bolt Size | 1-15/16 x 3-21/32 in |
|---|---|
| Color | Metallic |
| Conductor Size | 4/0 AWG to 750 kcmil |
| Conductor Type | ACSR/Aluminum/Copper/Solid/Stranded |
| Dimensions | 3-21/32 in H |
| Finish | Tin Electro-Plated |
| Material | Copper Alloy |
| Specifications | 1.029 in Split, 2-1/4 in Hex Nut |
| Type | Type HPS |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |