| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Cable Entry Size | Knockout |
|---|---|
| Capacity | 22.5 cu-in |
| Color | Red |
| Diameter | 4 in |
| Dimensions | 2-1/8 in D |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Knockout Size | 1/2 in, 3/4 in |
| Material | Steel |
| Number of Outlets | 1 |
| Shape | Octagonal |
| Type | Drawn Style |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |