| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Barrel Type | Standard |
|---|---|
| Color | Orange |
| Conductor Size | 3/0 AWG |
| Die Code | 50 |
| Dimensions | 0.937 in W x 1.43 in H |
| Material | Copper |
| Overall Length | 2.037 in |
| Stud Size | 1/4 in |
| Type | 1-Peep Hole Top Stacking |
| Voltage Rating | 35 kV |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |