| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Barrel Outer Diameter | 1.3 in |
|---|---|
| Conductor Size | 478 to 600 kcmil |
| Dimensions | 1.06 in ID |
| Finish | TiN Coated |
| Length | 1.438 in |
| Material | Copper |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |