| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 2 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 13 in |
| Material | Nylon/Polyethylene |
| Temperature Rating | -40 to 220 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.06 in |
| Width | 0.75 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.