| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Adhesive Material | Rubber |
|---|---|
| Backing Material | Vinyl |
| Color | Black |
| Dielectric Strength | 340 V/mil |
| Length | 8-1/2 in |
| Maximum Operating Temperature | 118 deg F |
| Minimum Operating Temperature | 14 deg F |
| Thickness | 6 mil |
| Type | Insulating |
| Voltage Rating | 600 V |
| Width | 10-1/2 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.