| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Barrel Type | Funnel Entry |
|---|---|
| Color | Red |
| Conductor Size | 22 to 18 AWG |
| Dimensions | 0.83 in L |
| Insulated | Yes |
| Material | Copper/Nylon |
| Tab Size | 0.187 in W x 0.02 in THK |
| Temperature Rating | 221 deg F |
| Terminal Type | Socket |
| Type | Partial Coverage |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.