| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 3/4 x 1/2 in |
|---|---|
| Conductor Size | 600 to 800 kcmil |
| Conductor Type | Solid Copper |
| Dimensions | 2-1/2 in W x 2-1/2 in H |
| Material | Copper |
| Series | 2B Series |
| Specifications | 1.149 to 2.062 in Dia Conductor A |
| Tap Size | 2 AWG to 800 kcmil |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |