| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bolt Size | 3/8 x 9/16 in |
|---|---|
| Conductor Size | 1/0 to 4/0 AWG |
| Conductor Type | Solid/Stranded Copper |
| Dimensions | 1-23/32 in W x 2-1/8 in H |
| Material | Copper |
| Series | 2BW |
| Specifications | 0.368 to 0.528 in Dia Conductor A, 0.162 to 0.528 in Dia Conductor B |
| Tap Size | 6 to 4/0 AWG |
| Type | 1-Piece |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |