| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 3/4 x 1/2 in |
|---|---|
| Conductor Size | 4/0 AWG to 350 kcmil |
| Conductor Type | Solid/Stranded Copper |
| Dimensions | 2-1/8 in W x 2-1/4 in H |
| Material | Copper |
| Series | 2BX |
| Specifications | 0.726 to 1.362 in Dia Conductor B |
| Tap Size | 4 AWG to 350 kcmil |
| Type | 1-Piece |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |