| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 5/16 x 1/2 in |
|---|---|
| Conductor Size | 2 to 1/0 AWG |
| Conductor Type | Solid/Stranded Copper |
| Dimensions | 1-5/16 in W x 1-3/4 in H |
| Material | Copper |
| Series | 2B Series |
| Specifications | 0.394 to 0.746 in Dia Conductor A |
| Tap Size | 10 to 1/0 AWG |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |