| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Conductor Size | 10 AWG to 350 kcmil |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded |
| Dimensions | 3 in W x 6.63 in L |
| Material | Aluminum |
| Specifications | 3/16 in Hex |
| Temperature Rating | 194 deg F |
| Type | Insulated |
| Voltage Rating | 600 V |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.