| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 7/8 x 2-1/16 in |
|---|---|
| Color | Metallic |
| Conductor Size | 2 to 2/0 AWG |
| Conductor Type | Solid/Stranded Aluminum/Copper |
| Dimensions | 2-1/16 in H |
| Finish | Tin Plated |
| Material | Aluminum |
| Specifications | 0.443 in Split, 1-1/8 in Hex Nut |
| Type | Type CA |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |