| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Conductor Size | 10 to 2 AWG |
|---|---|
| Conductor Type | Solid/Stranded |
| Dimensions | 2.28 in L x 0.65 in W x 1.4 in H |
| Material | Silicon Bronze |
| Pipe Size | 3/8 to 1 in |
| Rod Size | 3/8 to 1 in |
| Series | G-S DBR |
| Type | Heavy Duty |
| Manufacturer | NSI INDUSTRIES INC |