| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bolt/Stud Size | 9/16 in |
|---|---|
| Conductor Range | 300 to 800 kcmil |
| Electrical Ratings | 600 V AC |
| Finish | Aluminum |
| Height | 1.69 in |
| Hex Size | 1/2 in |
| Hole Spacing | 1-3/4 in |
| Length | 5-3/4 in |
| Material | Aluminum |
| Number of Ports | 3 |
| Series | LL4 |
| Suitable For Use With | Copper and Aluminum Conductors |
| Type | Dual Rated Transformer |
| Width | 4.06 in |
| Manufacturer | NSI INDUSTRIES INC |