| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | White |
|---|---|
| End Style | CTS |
| Inside Diameter | 1.629 in |
| Length | 20 ft |
| Material | PEX |
| Nominal Size | 2 in |
| Outside Diameter | 2-1/8 in |
| Temperature Rating | 120 deg F |
| Type | Non-Barrier |
| Wall Thickness | 0.236 in |
| Working Pressure | 130 psi |
| Manufacturer | Zurn Industries, Inc |