| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 25 A |
|---|---|
| Connection Type | Ground |
| Dimensions | 3 in H x 5.6 in W x 4.5 in L |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number of Poles | 1 |
| Series | QBGFEP |
| Trip Range | 30 mA |
| Type | Bell Alaram |
| Voltage Rating | 120 V AC |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |