| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 40 A |
|---|---|
| Depth | 26.2 in |
| Enclosure Type | NEMA 3R |
| Height | 90.1 in |
| Horsepower | 30 hp |
| Series | DH1 |
| Type | Enclosed |
| Voltage Rating | 480 V |
| Width | 31.3 in |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |