| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bus Amps | 1200 A |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 in H x 18.25 in W x 52.63 in L |
| Enclosure Type | NEMA 3R |
| Number of Meter Sockets | 1 |
| Phase | 3 ph |
| Socket Amps | 400 A |
| Socket Cover Style | Ringless |
| Socket Jaws | 5 |
| Socket Type | Plug-In |
| Type | Commercial |
| Voltage Rating | 120, 240 V AC |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |