| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bore Diameter | 5.9 in |
|---|---|
| Cage Material | Steel |
| Closure Type | Open |
| Number of Rows | Single |
| Outside Diameter | 9.84 in |
| Temperature Rating | 302 deg F |
| Type | Standard Type RU |
| Width | 3.93 in |
| Manufacturer | Timken |