| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Ballast Type | 0 to 10 V Dimmable |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 70+ |
| Color Temperature | 4000 K |
| Enclosure Type | IP66 |
| Fixture Wattage | 600/550/500 W |
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| Light Output | 180 Lumens/W |
| Lumens | 81000/72000/63000 Lumens |
| Voltage Rating | 120 to 277 V AC |
| Manufacturer | EIKO |
This item has no supplemental files.