| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Ballast Type | 0 to 10 V Dimmable |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 80+ |
| Color Temperature | 3000/3500/4000/5000/6500 K |
| Dimensions | 0.98 in H x 23-3/4 in W x 47-3/4 in L |
| Enclosure Type | IP20 |
| Fixture Wattage | 50/45/40/35/30 W |
| Housing Finish | Frosted |
| Housing Material | Aluminum/Polycarbonate |
| Light Output | 130 Lumens/W |
| Lumens | 6500/5850/5200/4550/3900 Lumens |
| Series | GFL |
| Type | Grid |
| Voltage Rating | 120 to 347 V AC |
| Manufacturer | EIKO |