| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Ballast Type | 0 to 10 V Dimmable |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 80+ |
| Color Temperature | 3000/3500/4000/5000/6500 K |
| Dimensions | 0.98 in H x 11-15/16 in W x 47-3/4 in L |
| Enclosure Type | IP20 |
| Fixture Wattage | 40/35/30/25/20 W |
| Housing Finish | Frosted |
| Housing Material | Aluminum |
| Light Output | 130 Lumens/W |
| Lumens | 5200/4550/3900/3250/2600 Lumens |
| Series | GFL |
| Type | Grid |
| Voltage Rating | 120 to 347 V AC |
| Manufacturer | EIKO |