| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Ballast Type | 0 to 10 V Dimming |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 80+ |
| Color Temperature | 3500/4000/5000 K |
| Dimensions | 1-9/16 in H x 23-3/4 in W x 47-3/4 in L |
| Enclosure Type | IP20 |
| Fixture Wattage | 50/40/30 W |
| Housing Material | Acrylic |
| Light Output | 125 Lumens/W |
| Lumens | 6750/5400/4050 Lumens |
| Mounting Type | Snap-In |
| Series | BP1 |
| Type | Backlit |
| Voltage Rating | 120 to 347 V AC |
| Manufacturer | EIKO |