| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Size | 2.9 in |
| Color | Orange/Black |
| Cut Type | Serrated |
| Cutting Capacity | 0.75 in |
| Handle Material | Molded |
| Handle Type | Comfort Grip |
| Overall Length | 7.14 in |
| Overall Width | 3.18 in |
| Manufacturer | Klein Tools |