| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Dimensions | 4.62 in W x 11.75 in H |
|---|---|
| Enclosure Type | NEMA 4/IP66 |
| Housing Material | Reinforced Polyethylene Terephthalate |
| Lamp Base Type | 4-Pin |
| Lamp Wattage | 18 W |
| Lens Type | Polycarbonate |
| Mounting Type | Ceiling |
| Series | IPEV |
| Voltage Rating | 120 V AC |
| Manufacturer | COOPER CROUSE-HINDS |