| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Dimensions | 8.875 in L x 10.1 in W x 12.6875 in H |
|---|---|
| Housing Finish | Natural |
| Housing Material | Cast Marine Brass |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Wattage | 300 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Voltage Rating | 120 V AC |
| Manufacturer | COOPER CROUSE-HINDS |