| | Product Data
Your Price: $1400.07 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Gear |
|---|---|
| Body Material | Ductile Iron |
| Dimensions | 12.3 in H |
| Disc Material | Aluminum Bronze |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Epoxy Powder Coated |
| Inlet to Outlet Length | 1.81 in |
| Media | Water |
| Nominal Size | 3 in |
| Series | MW Series |
| Softgoods Material | Buna-N/EPDM/FKM |
| Stem & Pin Material | Stainless Steel (Stem)/(Roll Pin) |
| Top to Inlet Center | 6-1/4 in |
| Type | Wafer Style |
| Manufacturer | Milwaukee Valve |